Prawdziwy unikat Warszawa 223 w wersji kombi

Marka
Warszawa
Model
223K
Rok produkcji
1973
Przebieg
106000
Pojemność
2150
Silnik
benzyna

Cena dla ciebie:

Niezwykle rzadki model - Warszawa w wersji Kombi. Model pochodzi z roku 1973, który to jest ostatnim rokiem produkcji tego modelu, oraz Warszawy w ogóle. To był niewątpliwie smutny rok w historii polskiej motoryzacji. A historia tego modelu nieodmiennie przypomina czasy dawnej świetności. Był to jeden z modeli "na eksport", które dumnie wysyłaliśmy do naszych przyjaciół z południowego wschodu (nad morze Czarne) i pochodził od pierwszego właściciela. Właśnie w roku 73 wyruszył on do salonu samochodowego, aby zakupić radzieckiego Moskwicza, ale wtedy właśnie ujrzał tę Warszawę. Opowiadał, że zakochał się od pierwszego wejrzenia, że żaden Moskwicz nie mógł się równać z tymi kształtami, bogatym wyposażeniem i mocą silnika, nie zastanawiał się ani chwili i zdecydował się na ten model, choć był, w porównaniu z poprzednim, przeszło dwa razy droższy. No ba, Polak potrafi.

Stan doskonały, w większości oryginalny lakier, niewielki przebieg, a silnik w doskonałym stanie, jak pracuje to po prostu słychać historię.

Od tego sezonu wchodzi do naszej oferty samochodów do ślubu. Jedyny w swoim rodzaju, unikalny model Warszawy, który lata temu zachwycił i wpłynął na życie pewnego Bułgara, dziś może dalej wozić ludzi na tej nowej drodze. Przyznacie chyba, że to właściwe zakończenie tej historii.